• Profil przedszkola

•  Jestem znowu dzieciaki!

Teraz jesteśmy w zakładce "O przedszkolu" czyli o naszym "przedszkolnym domku" i jego zawartości.

Przedszkole jest zlokalizowane w nowoczesnej, pełnej zieleni dzielnicy miasta Chorzów w budynku administrowanym przez Chorzowską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Nieopodal naszego przedszkola mieszczą się obiekty, z którymi wiąże nas ścisła współpraca. Jest to: nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 5 (gdzie trafia 90% naszych absolwentów), Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 10, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2, Park Róż, klub osiedlowy "Pokolenie".

Na parterze naszego przedszkola mamy 2 duże sale z łazienkami dla dzieci najstarszych oraz szatnię, kancelarię, pokój nauczycielski, kuchnię oraz bibliotekę.

W salach zajęć mamy kąciki do zabawy i zajęć. Uczymy się dzięki nim wzajemnie współpracować w małych grupach. Bawimy się w dom, w sklep, we fryzjera czy ruch uliczny. Czytamy, dotykamy i sprawdzamy. Staramy się to wszystko robić zgodnie, przestrzegając zasad, które ustaliliśmy razem z panią.

Oto kącik zabaw w sali grupy dzieci 5- letnich czyli Jaskółek.

To też kącik zabaw w sali dzieci 5,6-letnich czyli Sowy. Też bardzo ładny, ale w innych odcieniach.

Jest jeszcze jedno miejsce do którego mogę swobodnie podchodzić.

Jest to biblioteka dla wszystkich przedszkolaków.

Z biblioteki korzystają wszystkie przedszkolaki. W zakładce "Wiadomości" został umieszczony regulamin oraz grafik wypożyczeń. Nawet nasze panie wypożyczają nam bajki i czytają je podczas poobiedniego odpoczynku.

Kiedy wchodzimy do przedszkola wita nas pięknie przystrojona szatnia. Panie zmieniają nam wystrój w ciągu roku szkolnego, żeby nie było nam nudno. W szatni zostawiamy nasze wierzchnie ubranka i buty po czym radośnie maszerujemy do swojej sali.

Oto szatnia przedszkolna:

Z parteru wchodzimy na piętro przedszkola po ponumerowanych schodach. Uczymy się w ten sposób liczyć, a jednocześnie poznajemy znak graficzny cyfry. Czasami mamy również zajęcia na schodach - wtedy liczymy stosując liczebniki porządkowe.

Na piętrze mamy 4 sale zajęć, łazienki, salę do zajęć dodatkowych, kącik pomocy matematycznych oraz pomieszczenie kuchenne.

Te sale na górze są mi szczególnie bliskie, bo siedzę sobie w kąciku matematycznym w holu i wszystko słyszę, co się tam w środku dzieje.

W tych salach też są różne kąciki i stoliki z krzesełkami i dywan - tak jak w salach na dole. Tutaj również dzieci bawią się i uczą ze swoimi paniami.

Oto cztery sale: sala Żabek (3-latków), sala Motylków ( 3-latków), sala Pszczółek (4-latków) i sala Biedronek (4 i 5-latków).

W naszym przedszkolu mamy cztery łazienki, w których uczymy się samodzielności w czystości. Chodzimy do nich przez cały dzień. Przed posiłkami, po posiłkach i w innych wolnych chwilach.

W  poprzednim roku szkolnym pani dyrektor otworzyła nam jeszcze jedną salę dla dzieciaków. To sala Minionków. Jest ona położona w Szkole Podstawowej nr 5. Często odwiedzam tam dzieciaki i Minionki też nas odwiedzają w przedszkolu. Przychodzą oglądać teatrzyki, jeździć na konikach i bawić się w ogrodzie przedszkolnym.

O to sala Minionków. Jest piękna. Ale im zazdroszczę...

Teraz opiszę Wam moje mieszkanko. Mieszkam w kąciku matematycznym. To najbardziej znany kącik w całym Chorzowie. Panie z innych przedszkoli przychodzą go zwiedzać bo jest najbardziej okazały. Są lusterka, lupy, opaski na rączki, figury geometryczne, geoplany, frotki, liczmany, klamerki, fasolki, obrazki do klasyfikacji, cyfry, szklane kulki, liczydła i wiele wiele innych pomocy edukacyjnych do matematyki. Jestem dumny, że mieszkam w takim miejscu.

Ostatnim miejscem gdzie chętnie wchodzę, jest sala zajęć dodatkowych. Sala ta jest na uboczu, by żaden hałas nie przeszkadzał dzieciom rozwijać swoich możliwości. W tej małej sali odbywają się zajęcia indywidualne z panią logopedą, panią psycholog, panem rehabilitantem oraz zajęcia kółek zainteresowań z naszymi paniami.

W przedszkolu jest jeszcze dużo innych pomieszczeń, do których dzieciom i mnie nie wolno wchodzić, chociaż czasem próbujemy tam zajrzeć. To kuchnie, różne magazyny i piwnica. Te miejsca są dla na niebezpieczne, bo nieprzystosowane do naszych rozmiarów.

Najważniejsze w naszym przedszkolu jest to, że mamy mnóstwo zabawek, które widzimy jak tylko wejdziemy do sal. Pomoce edukacyjne, czyli takie "mądrzejsze" zabawki panie trzymają w szafach. Są to układanki, plansze, gry, przybijanki, literki i cyferki oraz wiele innych. Panie zwracają na nie szczególną uwagę pilnując, aby ich małe części się nie pogubiły.

Wszystkich Was zapraszam do naszego pięknego przedszkola!!!

• Przedszkole nr 21 w Chorzowie
      • 32 241 98 60
      • Przedszkole nr 21 ul. Ryszki 33 41 - 500 Chorzów Na podstawie art. 37 RODO informujemy, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest pan Zdzisław Korzuch. Kontakt email: biuro@bitprotect.pl Poland